Krump
Taneční styl

Krump je pouliční taneční styl, který pochází z Los Angeles a vznikl kolem roku 2001. 

Svému pojetí se podobá původnímu domorodému africkému tanci, který se kombinuje s hip-hopovou kulturou a novodobými street dance styly. Tento styl tance se většinou používá v tanečním souboji (battle). 

Krump sám o sobě se může na první pohled zdát jako agresivní, ba dokonce negativní tanec, avšak díky své energii ze sebe může tanečník uvolnit jakékoliv emoce pozitivní formou tance. 

Zakladateli Krumpu jsou Tight Eyez, Big Mijo. Jako mladí tancovali tito nadějní tanečníci pod vedením populárního pouličního hip hopového tanečníka Tommy the Clowna, kdy vystupovali na rodinných oslavách a různých narozeninových party v South Central Los Angeles. Jejich styl tancování (clowning), připomínající pohyby klaunů tehdy velice zaujal spoustu dalších mladých tanečníků z ulice a získal si v Los Angeles obrovskou popularitu. 

Později si již v té době zkušení Tight Eyez, Big Mijo a Lil‘ C spolu s dalšími tanečníky osvojili svoji novou taneční techniku a pohyby, které byly ovlivněny tvrdým a životem v ulicích Los Angeles. Těmto pohybům stanovili přesná pravidla a dále rozvíjeli základní a pokročilé techniky. Svůj nový styl, na který byli náležitě hrdí pojmenovali Krump. 

O tanečním stylu Krump nejvíce vypovídá film Rise.

Krump kurzy

Fotografie a videa

Zaujala tě tato stránka? Dejte o ní vědět...