Poppin
Taneční styl

tento tanec pochází ze západního pobřeží USA (San Francisco, Oakland, San Jose, Fresno a Kalifornie). Popping můžeme rozdělit na několik odlišných stylů : waving (vlnění), hitting (kontrakce svalů), tickin' , animating, King Tut, bobbing, boogaloo, robot a mim. V USA se styly rozdělily také na west coast a east coast (západní a východní pobřeží). Západní styl je plynulejší a více kontrolovaný, zatímco na východě se zformoval v škubavé efekty tělem a celý taneční projev je vice trhaný a zasekávaný. Nicméně bylo to nakonec západní pobřeží, které zkombinovaním všech stylů plně rozvinulo tento taneční styl. Nejznámnější představitelé byli Lockatron Jon a Shabba-Doo. Shabba přinesl Popping do New Yorku, který byl podle mnohých považován za první formu hip hopu. V New Yorku místní tanečníci přidali vlny a hladké pohyby. Přibližně v této formě existuje dodnes.

POPPIN´ „pop“ chápeme jako „zásek“, který zakončuje konrolovaný či nekontrolovaný pohyb tanečníka. Charakterizujeme tak rytmické trhavé impulsy různých částí těla prováděné napínáním a strnutím svalů, které ukončují jednotlivé pohybové kreace. Impulsy jsou prováděny dvěma způsoby:

rychlým puštěním zvednutých ramen dolů společně s trhaným protipohybem v předloktí rychlým zatnutím svalů - svalovou kontrakcí
Poppin´ je chápán jako forma umění, sestávající se z floating, ticking, wave movements a mimickery.
Využívá pohyby, které připomínají animaci kreslených postav či robota. Dodnes je považován za samostatnou taneční formu.

Poppin kurzy

Fotografie a videa

Zaujala tě tato stránka? Dejte o ní vědět...