Ragga Dancehall
Taneční styl

Dancehall vznikl na Jamaice z původní reggae hudby, která dostala využíváním tvrdších beatů, elektronických zvuků a rychlejšího rytmu novou podobu. Je výrazově bližší spíše afro-hudbě a Hip Hopu než původnímu reggae, z něhož vzešel a ve svém projevu je i tanečnější.

Tanečně styl čerpá z velké části z techniky izolovaných pohybů pánve a boků a technik nazývaných afroshake – je velmi sexy. Celý princip izolovaných pohybů je odlišný od toho, na co jsme běžně zvyklí. Dancehall je velmi oblíbený u žen, ale tančí ho i muži, kteří si ho přizpůsobují do poněkud tvrdší podoby, odpovídající jejich naturelu. Pokud se tančí v páru, připomíná někdy až milostný akt, jeho sexualita je neskrývaná.

Texty písní se většinou nezpívají, ale styl projevu se nazývá "Raggamuffin", je v rychlém tempu, místy až nesrozumitelný, používající různých forem slangu a argotu.

Příkladem dancehall hudby i tance by se dal označit videoklip k písní King Of The Dancehall od Beenie Man. Nejznámějšími interprety jsou Beenie Man, Sean Paul a Movado. Známé jsou velké Dancehall párty na Jamaice, nazývané "Passa-Passa", kdy 2 až 3 dny tančí celá ulice, bez ohledu na zablokovaný provoz.

Rozhodně se jedná o styl velmi atraktivní, který stojí za to vyzkoušet. Je plný dynamiky, vyzývavosti, ale zároveň dá zabrati vaší fyzičce. Pokud jej budete tančit v klubech, nikdo vás nepřehlédne.

Ragga Dancehall kurzy

Fotografie a videa

Zaujala tě tato stránka? Dejte o ní vědět...